Ювелірна майстерня 'ELIOS'

Турецьке золото найбільше купують і... найчастіше ремонтують

Імпортне золото на українських ринках користується великим попитом. Споживачі, купуючи турецькі ювелірні вироби, не звертають уваги на масу прикрас. У світовій павутині про нього ходять легенди. Причому починаючи від дифірамбів його високій якості та низькій ціні і закінчуючи барвистими прокльонами на його адресу. Багато туристів з  купують тури в Туреччину саме заради турецького золота. Однак, згідно з офіційною статистикою, у 60% золотих виробів, які ввозяться з-за кордону, реальний зміст золота значно нижче вказаної на них проби.
Так що ж таке турецьке золото - вдале придбання або гроші на вітер?

Почнемо з того, що в золота національності немає. Те, що воно турецьке - це не факт, тому, що «золото в Туреччині не водиться». Тобто, там його не добувають, а, як і в багатьох країнах, експортують з інших багатих цим благородним металом земель. А вже потім, на місці, воно і стає тим, що ми називаємо «турецьким золотом» - з ним роблять все можливе і неможливе в міру фантазії турецьких ювелірів.

А фантазія у них, треба вам сказати, дійсно багата. Ви коли-небудь бачили так зване «крапельне золото»? Таке відчуття, що тонкі, ніжні, ажурні узори прикрас ніби зроблені не руками людини, а якоюсь чарівною силою. Видовище приголомшливе. А витончені штучки з лимонного, рожевого, білого, бузкового, зеленого, блакитного золота - хіба можна просто пройти повз такої пишноти?

Ну а якщо до всього цього додати ще трохи камінців: діамант, рубін, сапфір, смарагд, олександрит, сапфір помаранчевий, зелений і фіолетовий, благородний опал чорний, білий і вогненний, гранат, яшма, топаз, аквамарин, родоніт, турмалін, хризоліт, циркон, бірюза, аметист, хризопраз, цитрин, онікс ... голова не запаморочилася? І це ви ще не бачили, а якщо побачите, то голова не тільки закрутиться - ви її взагалі втратите.

Ось чому на вулицях Туреччини так часто можна побачити німецьких туристів, просто обвішаних всілякими золотими брязкальцями. Ось чому так багато туристів їде в Туреччину тільки за ним, за турецьким золотом - жаданим, прекрасним, неповторним і ... дешевим?

А от щодо дешевизни потрібно сказати окремо. Так, турецьке золото на порядок дешевше, ніж, приміром, у Києві: те, що варто 2000 у.о в столиці, у Туреччині можна купити за 300 у.о. АЛЕ! Ось це «але» і є причина всіх розбіжностей з приводу якості турецького золота.

Все залежить від того, дивлячись що, дивлячись де і дивлячись для чого ви купуєте. Якщо вам важливіше якість, золото - це ваш капітал і довгострокові вкладення, і ви хочете бути впевненим у пробі, гарантії, то купувати золото потрібно однозначно в спеціальних ювелірних магазинах. За бажанням покупця, золото при ньому перевіряється сучасним детектором, а на всі вироби видається сертифікат якості міжнародного зразка та гарантія. Протягом 5-ти років вироби приймаються назад за ціною, яку ви заплатили (треба тільки зберегти товарний вигляд виробу і сертифікат торгового центру).

Звичайно, це коштує дорожче, ніж золоті прикраси в крамницях, але й гарантія автентичності набагато вище. Найбільші ювелірні торговельні площі знаходяться в Анталії, тому туристам, які відпочивають в Ларі, Кунду, Белеку, Бельдібі, Кемері і околицях радиться відвідати саме ці площі.

Якщо ви шукаєте, де дешевше, і вам не дуже важлива якість, а важливіше кількість і візуальна краса виробів, якщо ви купуєте золото не як коштовність, а щоб просто порадувати себе улюблену і друзів-рідних-близьких, то не поспішайте купувати вподобане прикраса у дорогому ювелірному магазині. Напевно вам попадеться таке ж у крамниці чи на ринку в половину дешевше.

Але при цьому врахуйте, що і якість, відповідно, може бути нижче (хоча на зовнішньому вигляді це, як правило, не позначається). Не хочу сказати, що вам впарити зовсім вже фуфел (відверті підробки в Туреччині зустрічаються рідко), але у випадку поломки в ювелірних майстернях такі прикраси беруть неохоче. Хоча цей варіант цілком підійде як подарунковий - на невелику суму можна набрати море недорогих і красивих золотих прикрас. А дарованому коневі, як то кажуть ...

Корисно знати: У міжнародній торгівлі замість проби використовується каратна система, в якій за сто відсотків взяті 24 одиниці. Наприклад, золота проба 14 карат означає, що в 24 одиницях сплаву міститься 14 одиниць золота і 10 одиниць одного або декількох легуючих металів. Чим вище число каратів, тим вище відсоток вмісту золота в прикрасах.

Золото 24K - чисте золото-99,9%.
Золото 18K - містить 18 частин золота і 6 частин додаткових металів, що відповідає 75% золота - 750 пробі.
Золото 14K - містить 14 частин золота і 10 частин додаткових металів, що відповідає 58,3% золота - 585 пробі.
Золото 9K - містить 9 частин золота і 15 частин додаткових металів, що відповідає 37,5% золота - 375 пробі.

Саме від неї залежить ціна виробу і його якість. Вага привозного золота менша, ніж українського, тому ціна та якість – теж.


Не варто сподіватися на те, що розірваний ланцюжок чи зламані сережки у будь-яку хвилину можна відремонтувати. Ювелірні вироби не завжди підлягають ремонту. “Безнадійними” є пустотілі імпортні прикраси, якщо вони дуже деформовані або розірвані.

 

Ювеліри радять купувати лише вітчизняне золото, адже воно якісніше, надійніше і служитиме довше. Але термін зношування прикрас залежить від ставлення господаря до них. Культура наших людей не передбачає акуратного ставлення до ювелірних виробів. Вони миють посуд, копають город, працюють, не знімаючи прикрас. Це спричиняє подряпини, мікротріщини й деформацію золотих та срібних виробів. Пошкоджені таким чином ювелірні вироби доводиться полірувати.


Якщо ж ваші прикраси потьмяніли, не поспішайте скористатися народними методами відбілювання золота й срібла. Найефективніше — віднести у майстерню на механічну обробку.
Ювеліри також застерігають, що серед золотих виробів тепер є дуже багато підробок.
Найчастіше це циганське золото, в основі якого – звичайна бронза. Щодня люди приносять один чи два таких вироби. В основному таке золото поширюється не через продаж, а як спосіб розплатитися золотою печаткою чи іншою прикрасою замість грошей. Неозброєним оком таку підробку дуже важко виявити. Лише за кольором вона трішки відрізняється. Проби на підробках є, але дуже незрозумілі. Щоб вас не обманули, будьте уважними і не піддавайтесь на спроби розрахуватися з вами золотими прикрасами.Обновлен 10 мая 2012. Создан 26 ноя 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником