Ювелірна майстерня 'ELIOS'

Срібло
Символ - Ag
Щільність –
10.5
Температура плавлення –
960.5 °C


В природі срібло зустрічається частіше, ніж золото, тому і вартість його набагато нижча. Проте ювелірні вироби з нього не менш красиві. Срібло – метал ковкий і податливий, він активно використовується в ювелірній промисловості. Від взаємодії із зовнішнім середовищем срібло може покриватися темним нальотом, це сульфід срібла, при грамотному догляді, він легко видаляється, і прикрасі повертається первинний сяючий вигляд.

 

Як лігатура для срібла використовується найчастіше мідь, наявність її у складі сплаву в певних пропорціях надає йому потрібних властивостей.

Також використовується нікель, алюміній, кадмій і цинк.

 

До 1994 року, ще в СРСР використовувалося срібло 750-ї, 800-ї, 875-ї, 916-ї, 960-ї проб.

З 1994року введені у використання всеукраїнські проби: 750-а, 800-а, 830-а, 875-а, 924-а, 960-а.

А вже з 1998 року в нашій країні загальноприйнята 925-а проба.

Можна зустріти поняття «британське срібло», це 958-а проба, сплав дуже високої чистоти.

 

Саморідне срібло зустрічається рідко і є природним сплавом із золотом, міддю, залізом, вісмутом, платиною і іншими металами.
Це пов′язано з тим, що срібло на відміну від золота легко утворює з’єднання з іншими елементами.

Срібло - дуже пластичний і ковкий метал, твердіше за золото, але м’якше за мідь. Відмінно полірується. Не взаємодіє з органічними кислотами, розчинами лугів, азотом і вуглецем. Стійко до дії вологи, але при тривалому перебуванні на повітрі срібло поступово темніє під дією сірководня і озону. Також реагує з хлором, бромом і йодом.

 

В ювелірній справі чисте срібло застосовується як захисне-декоративне покриття виробів з недорогоцінних металів і як компонент золотих і срібних припоїв. Оскільки срібло дуже м’яке, для виготовлення ювелірних виробів його використовують у вигляді сплавів. Це двокомпонентні сплави “срібло - мідь” в різному процентному співвідношенні з незначною кількістю домішок.


Срібні сплави злегка відрізняються по відтінках і володіють приблизно однаковими механічними властивостями. Із сплавів з низьким змістом срібла виготовляють предмети сервіровки столу, декоративні настільні прикраси і ін.

 

Для виробництва ювелірних виробів використовують сплави високої проби. Вони достатньо пластичні, добре поєднуються з кольоровими каменями, перлами і емаллю.

 

Срібло вважається матеріалом Місяця і тому йому приписуються властивості приборкувати енергію. Срібло отримало обширне застосування як в традиційній медицині, так і в різних нетрадиційних методиках. З срібла виготовляютьдзеркала.Обновлен 10 мая 2012. Создан 26 ноя 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником